Faruk Usta, uzun yıllardır otomotiv sektöründe çalışmakta olup yurt içi ve yurt dışında 28 yıldır profesyonel hizmet vermektedir.

Bu hizmetlerin yaklaşık 21 yılı, Otogaz sistemlerinin önce montaj, bakım daha sonra da onarım hizmeti alanlarında olmuştur.

Teknik anlamdaki tecrübeleriyle sektörde uzmanlaşan Faruk Usta, 01.05.2011 tarihinde FARUK USTA OTOGAZ,ÇEKİ DEMİRİ VE KARAVAN SATIŞ ticari ünvanını alarak servis olarak İzmir’de hizmete açmıştır.

Aynı zamanda ANA SEKTÖR OLARAK her marka model araca EC belgeli AKS, BOSAL, AUTO HAK,ARAGON ve ORİS MARKA çeki demirini TSE YETKİLİ ( Römork taşıyıcı ) montaj ve projelendirme hizmetlerini yürütmektedir.

Çekme karavanda  NK KARAVAN VE TUR KARVAN SATIŞ BAYİLİĞİ aynı zamanda karavan tadilat işlemleri, ( GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ, VEBASTO.ÇADIR TENTE GİBİ VS. ) YAPILMAKTADAIR.

Otogaz montajların da en seçkin ve kaliteli markalar İtalyan Zavoli, yerli üretim Cangas lpg sistemleri mevcut. Birçok lpg markası araçlarda bakım ve onarım servis hizmeti sunmaktadır.